Hrdinky Ocean Devils

srpen 2016

Již delší dobu si všímáme, že jen málo žen pokračuje po bazénovém kurzu dál. O to víc bychom chtěli vyzvednout ty, které jsou v tomto výjimečné a rádi bychom vám představili hrdinky ODC, tedy dámy, které se s námi pustily s vervou sobě vlastní i do hloubek :) 

 Hanka je vodní živel. Vůbec jako první žena se  u nás přihlásila do kurzu Freediver úrovně 2 a s přehledem ho absolvovala! Kurz pro pokročilé, ve kterém mimo jiné musíte překonat limit, kterým je dosažení hloubky - 26 m a zvládnout další dovednosti, dostala Hanka od synů jako dárek k 50tým narozeninám! Ano, dovolila jsem si prozradit věk, protože když v padesáti vypadáte tak jako Hanka a k tomu potápíte jako ona, není třeba věk tajit ;) Hanka zvládla potopit 27 m a se statikou se posunula přes 5 min! Je současně naší nejhlouběji potápějící ženou!

Danča s námi stejně jako Hanka absolvovala kurz v Chorvatsku, v jejím případě rozšíření bazénového kurzu. Danča si s věcmi moc hlavu neláme, ale z hloubek měla respekt. Pod vodou se ale cítila v pohodě a závěrem kurzu potopila krásných 20m! Přála bych vám vidět tu radost, když se vynořila! Hlouběji jsme jí zatím nepustili, ale už se těšíme na Freedivera úrovně 2, na kterého se hlásila hned v Chorvatsku ;)

 

 

 

Dělené druhé místo mezi nejhlouběji potápějícími ženami ODC má na svém kontě Anetka. Anetce je teprve 14 let a pravidla jí ještě ani nedovolují ve freečku soutěžit. Kurz u nás absolvovala s taťkou a od té doby s námi trénuje i na bazénu. Krásným překvapením pro nás bylo, jakým způsobem se vypořádala s hloubkami. Rozšíření bazénového kurzu absolvovala o prázdninách na lomu Leštinka. S naprostým přehledem se zde pod naším dohledem potopila do 20 m hloubky! Kdo zná potápění v českých lomech, dovede jistě ocenit to, že to tak mladé děvče zvládlo, klobou dolů, tady se máme ještě na co těšit ;)

A to máme ještě želízko v ohni - Zorku ;)

 

Takže dámy, vidíte, že to není ani o věku, ani o potápění v průzračném moři! Je to jen na vás. Rádi vám pomůžeme posunout své vlastní monosti, vždyť limity jsou jen v našich hlavách ;)

 

Vendy

instruktorka ODC