Instruktoři Ocean Devils Clubu

 

Petr Vala - Mistr světa 2016, dvojnásobný vicemistr světa 2021, Mistr republiky 2018

Instruktor Petr Vala je jedním z nejzkušenějších freediverů České republiky. V roce 2021, na posledním Mistrovstvím světa v hloubkových disciplínách v tureckém Kaš, Petr vybojoval dvě stříbrné medaile a stal se vicemistrem světa v disciplíně CWT a v disciplíne FIM. V roce 2016 se stal Mistrem světa ve freedivingu (týmové mistrovství světa, Kalamata 2016). Petr je také trojnásobný držitel stříbrné medaile z Mistrovství světa (Hurghada 2006, Sharm el Sheikh 2008, Cagliari 2014), aktivní závodník a mnohonásobný medailista z národních i mezinárodních závodů, mezinárodní AIDA rozhodčí, rozhodčí a instruktor Pure Apnea, trenér čtyřnásobné Mistryně ČR v nádechovém potápění. V roce 2018 se Petr také stal Mistrem republiky ve freedivingu. 

 

Petr se freedivingu věnuje více než 15 let. Jeho nejsilnějšími a nejoblíbenějšími disciplínami jsou dynamická apnoe s ploutví (DYN), ve které donedávna držel národní rekord, a konstantní váha s ploutví (CWT), ve které jako jeden z nejhlouběji potápějících Čechů sestoupil až k hranici 90 m pod vodní hladinou - na jeden nádech a pouze vlastní silou!

 

Freediving je jeho životním stylem.  Petr vede kurzy freedivingu v přátelském neformálním duchu a dává k dispozici své letité zkušenosti. Provede Vás od prvního seznámení s potápěním na nádech až po závodní dovednosti. Specializuje se na techniky vyrovnávání tlaku a všestranný sportovní rozvoj. Petr je profesionálním instruktorem fredivingu školy Pure Apnea a FII.

Petr dokáže zadržet dech na více jak 7 minut či se na jeden nádech potopit až k 90 m hranici.

 

Vendula Strachotová - vicemistryně světa 2016, čtyřnásobná Mistryně ČR 

Vendy, jako členka českého národního týmu, vybojovala na Mistrovství světa v řecké Kalamatě v roce 2016 stříbro a v italském Cagliary v roce 2014 bronzovou medaili. Na mistrovství světa svou skvělou statickou apnoí časem 7:06 min vytvořila český národní rekord a stala se první Češkou, která sedmiminutovou hranici překonala. Tento výkon byl v roce 2014 třetím nejlepším ve světových tabulkách. Vendy je čtyřnásobnou Mistryní republiky (Ostrava 2013, Brno 2014, Praha 2015, České Budějovice 2019), reprezentantkou ČR, instruktorkou freedivingu a mezinárodní rozhodčí. 

 

Vendy je všestrannou freediverkou. Má ráda statickou apnoi, plavání s monoploutví a nejvíce si užívá potápění do hloubek. Freediving je pro ní velmi přirozený - vyrovnává technikou hands-free, což znamená, že si pro vyrovnávání tlaku v uších nemusí držet nos.

 

Jako instruktorka Pure Apnea se svým studentům věnuje na 100%. Citlivě přistupuje k začátečníkům a dokáže motivovat pokročilé. Pro Ocean Devils vede i Kempy ke zdokonalení dovedností v jednotlivých disciplínách freedivingu.

 

Vendy se dokáže potopit do hloubky více jak 70 metrů a zadržet dech na více jak 7 minut.

 

Edita Vašíčková

Editka začala s freedivingem v roce 2013, do té doby se věnovala sportu jen rekreačně. Již odmala ji to táhlo ke dnu, a proto se naučila plavat až rok před svým prvním kurzem freedivingu :) Tento sport ji učaroval a dnes je jejím životním stylem.

 

V roce 2017 se poprvé zúčastnila Mistrovství republiky ve freedivingu, kde se postavila na pódium v kategorii nováčků v disciplíně dynamická apnoe s monoploutví. V roce 2019 byla v téže disciplíně na Mistrovství republiky celkově druhá, v roce 2020 obsadila též stříbrnou pozici na brněnském Minicompu.

Editka se v současnosti věnuje převážně bazénovým disciplínám, protože jsou v naší zeměpisné šířce dostupnější. Potápění na hloubkách miluje a ráda by se mu v budoucnu věnovala více.

V roce 2021 Editka dokončila svůj instruktorský výcvik a je součástí instruktorského týmu Ocean Devils. Práce se studenty ji baví a motivuje. V současnosti se také věnuje postgraduálnímu studiu fyziologie potápění.  

Editka dokáže zadržet dech na více jak 5 minut a zaplavat více jak 150 m s monoploutví.


Učte se od nejlepších :)