lisptopad 2022;

16.-18.11.2022 (středa-pátek)

18.-20.11.2022 (pátek-neděle)

Nejhlubší bazén světa - Deepspot, Polsko

Připravili jsme pro vás dva dvoudenní (čtvrtek - pátek, sobota - neděle) intenzivní hloubkové tréninky freedivingu v nejhlubším bazénu na světě! Bazén je hluboký 45 m, takže prostoru pro vaše posuny bude dostatek :) Deepspot je moderní jedinečný bazén, kde můžete bezpečně potápět jen v plavkách ve vodě 32 až 34oC.

Připraven pro vás máme program na zdokonalení potápění na hloubkách a vyrovnávání tlaku. Zaměříme se společně na rozvoj vašich dovedností, individuálně probereme vaše představy a upravíme výukový program. Věnovat se vám budou certifikovaní instruktoři Ocean Devils. 

 

1. turnus:

Středa: v odpoledních hodinách příjezd, ubytování

Čtvrtek: dopolední i odpolední blok ve vodě, teoretická lekce, praxe na bazénu

Pátek: dopolední blok ve vodě, maximálky, užívačka na atrakcích v bazénu, odpoledne odjezd domů

 

2. turnus:

Pátek: v odpoledních příjezd, ubytování

Sobota: dopolední i odpolední blok ve vodě, teoretická lekce, praxe na bazénu

Neděle: dopolední blok ve vodě, maximálky, užívačka na atrakcích v bazénu, odpoledne odjezd domů

 

Program je orientační, teoretické lekce naplánujeme  společně po příjezdu :)

 

Cena kurzu: 11 000,- Kč (v týdnu), 11 500,- Kč (o víkendu)

V ceně kurzu je ubytování s bohatou snídaní (krásný nadstandardní hotel), vstupy do bazénu, instruktorský servis a hloubkový kemp zaměřený na potápění na hloubkách

Vybavení: Jak už víte, máme kompletně vybavenou půjčovnu freedivingového vybavení, pokud potřebujete cokoli doplnit (půjčit/koupit), pište Vendy na vendy@freedive.cz. Každopádně do bazénu není povolený neopren ani olova a potápí se pouze v plavkách.

Doprava a ubytování: Doprava po vlastní ose - v případě zájmu zajistíme kontakty mezi účastníky pro možnost cestovat společně a podělit se o náklady na cestu. 

Místo konání: bazén Deepspot, adresa: Contact - Deepspot


25.3.- 1.4. 2023;

Jižní safari na lodi, Egypt

Máme pro vás připravenou skvělou akci nadupanou tím nejlepším, co Rudé moře nabízí. Těšit se můžete na barevné korálové útesy plné ryb, hloubkové tréninky na bojkách, vraky a jeskyňky. Z pohledu podvodního života je Rudé moře jedna z nejbarejnějších a nejživějších lokalit. Čeká nás neomezené potápění celý týden!

Všechny lokality jsou vhodné i pro začátečníky a to včetně vraků! Vybrali jsme místa s dostupnou hloubkou, kde si každý přijde na své :)

Takže detailně :) Na konci března vyrazíme na luxusní safari loď do Egypta. Loď je po kompletní rekonstrukci z roku 2018, starat se o nás bude 10 členná posádka.

Ubytování:

12 prostorných dvoulůžkových kajut s vlastním příslušenstvím (sprchy/WC), miniledničkou, klimatizací v každé kabině a prostorem na osobní věci. Na potápěčském platu je i venkovní sprcha. K dispozici prostěradlo, povlečený polštář a lehká peřina a teplá přikrývka, osuška, župan. Příznivci přespání pod širým nebem mohou využít venkovní matrace (doporučujeme spacák a čepici). V salonu: klimatizace, automat na horkou pitnou vodu, kávovar, LCD/TV, knihovnička, hry, - rozvody hudby v mp3 provedení po všech patrech, doporučujeme si vzít případně filmy na USB.

Trasa a aktivity:

Pojedeme jižní cestou z Hurghády do oblasti Safágy. Na trase máme jedny z největších vraků v Rudém moři - podíváme se na legendární Salam Expres a vrak lodi Poseidonia. Potápět budeme na obrovském útesu Panorama reef a dalších krásných korálových útesech v okolí. V plánu máme noční ponor, tréninky hloubek na bojkách a k dispozici bude i hloubkový sled. Příroda je nevyzpitatelná, ale na lokalitách v této oblasti se běžně vyskytují rejnoci, perutýni, murény, želvy, chobotnice, napoleóni, olihně, ježíci + korálové druhy ryb. Vzácněji pak žraloci, manty, delfíni. Uvidíme, na co budeme mít štěstí :) 

Salam Expres je 100 douhý vrak začínající už v hloubkce 10 m se dnem v 31 m. Pokud nemáte s potápěním na vracích zkušenosti, probereme vše předem a potápěním vás můžeme provézt. 

Na lodi bude možnost vyzkoušet i nepotápěcí aktivity jako vodní lyže, dvoumístný kajak a nafukovací kolo tažené za lodí.

 

Cena: 23 300 Kč

Cena zahrnuje:

• Týdenní pobyt na lodi pro potápěče

• Plnou penzi, moučník a ovoce a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (limonády, voda, čaj, káva)

• Zapůjčení zátěže (opasky musí mít potápěči vlastní)

• Egyptský průvodce mluvící anglicky (a samozřejmě instruktoři Ocean Devils)

• Transfer z letiště a zpět

• Využití freedivingových bojek a nepotápěcích aktivit na palubě

• Možnost přístrojového potápění pro držitele scuba licencí (v případě zájmu se předem informujte u Vendy)

 

Cena nezahrnuje:

• Letenka - k dnešnímu dni cca 10 600 Kč

• Vstupní vízum do Egypta 25 USD (koupeno v exchange za 30 USD

• Poplatek za potápění v Rudám moři 50 EURO

Pojištění léčebných výloh, cestovní pojištění a pojištění individuálního storna za případné neuskutečnění zájezdu – můžeme nabídnou pojistku od Uniqa vč. Potápění vč. covidu a nebo pojištění AXA bez potápění ale včetně storno ze zdrav. Důvodů vč. Covidu

• Poslední noc na lodi se nic nedoplácí, je však nutné uvolnit koupelny a případně i některé kajuty, kvůli úklidu, pokud budou odlety zpět do ČR ve velmi ranních hodinách. Pokud budeme muset přespat nebo budeme chtít přespat poslední noc v Hurghadě v hotelu 4* s all inclusive – cca 36 euro

• Covid - v ceně nejsou testy, pokud budou potřeba

• Bakšiš 50 euro (pro posádku)