Zlín cup 2013

Vítězství z mezinárodních závodů ve freedivingu Zlín cup 2013 putuje zásluhou Venduly Strachotové opět do Brna!

 

Janě a Vendy jsem se nemohl věnovat, jak bych si představoval, na statiku mě bylo zapotřebí jako rozhodčího. Obě však projevily na těchto závodech dostatek samostatnosti, disciplíny a vzájemné podpory, díky níž všechno zvládly více než úspěšně. S přípravou se popasovaly v nových osobních rekordech a Vendy jako úřadující mistryně republiky potvrdila roli favoritky. 
Petr

 

říjen 2013, Vendula Strachotová 

V sobotu 19.10.2013 se uskutečnil 6. ročník mezinárodních závodů v potápění na nádech Zlín Cup 2013.  Soutěžilo se již tradičně ve dvou bazénových disciplínách statické apnoi (STA) a dynamické apnoi bez ploutví (DNF). Letošní Zlín Cup 2013 se opět konal v Městské plovárně Luhačovice. Přihlášeno bylo celkem 42 závodníků z Česka, Polska, Slovenska, Německa, Rakouska.

Z Brněnského klubu nádechových potápěčů Ocean Devils Club se závodů zúčastnila Mistryně ČR 2013 Vendula Strachotová a nováček mezi závodníky Jana Turčínková. Petr Vala pak střídavě plnil roli jednoho z rozhodčích a roli trenérskou.

Závodní klání odstartovalo tradičně statikou (STA). Oběma brněnským závodnicím se v této disciplíně podařilo posunout svá osobní maxima! Jana Turčínková posunula svůj dosavadní nejlepší výkon o úctyhodných 40 vteřin, když dosáhla slušného výsledku 4:47 min a mezi ženami se v této disciplíně umístila na pátém místě. Vendula Strachotová překonala své dosavadní maximum dosažené při květnovém Mistrovství ČR a s časem 6:06 min statiku mezi ženami vyhrála. O kvalitě tohoto výkonu svědčí i fakt, že se jednalo o čtvrtý nejlepší čas i mezi muži. V mužské kategorii se na prvním místě umístil rakouský závodník Elmar Klier s výbornou statikou 7:17 min.

Závodní blok dynamické apnoe bez ploutví (DNF) odstartoval polský rekordman Mateusz Malina s fantastickým výkonem na světové úrovni 206 m. Brněnské závodnice pak upevnily své pozice, když Jana Turčínková s výkonem 69 m se v celkovém součtu obou disciplín umístila na krásném pátém místě a Vendula Strachotová s výkonem 113 m, pak Zlín Cup 2013 vyhrála.

Celkové výsledky

Ženy

1. místo Vendula Strachotová CZ
2. místo Bernadette Schildorfer AUT
3. místo Julia Kozerska POL

Muži

1. místo Roman Walczyk POL
2. místo Aleksander Ryszka POL
3. místo Michal Revaj CZ