Freedive.cz - články & akce

Zajímají Vás novinky z našeho klubu nebo si chcete přečíst o akcích, kterých jsme se zúčastnili? Sledujte tuto stránku nebo naší Facebook stránku

Orlická přehrada - nová lokalita

Tak jsme se vrátili z expedice na Orlík. Jak jsem pravil, o zážitky nebyla nouze! Stručně vyjmenováno: dva osobáky na hloubkách a jeden prasklý ušní bubínek. K hloubkovým osobákům nutno dodat, že jsou udělány v českých vodách!! A to se kudla počítá!!

Musím říci, že mise byla úspěšně splněna. Máme vybojkovanou lokalitu na dohled od hráze s prověřeným dnem do technických potápěčů v hloubce cca 64 m se zcela bezpečnm potápěním do 60 m!!

K tomu ubytování nečekaně konfortní s bazénem na statiky a s molem, od kterého dno padá velmi strmě dolů, takže zhruba 60 m od břehu je hloubka 35 m..(a padá dále..)

Navíc jsme objevili místo s asi 18 sumci (v pohybu je kudla nikdo nespočítá..) v délce do 1,5 m, s bolenem, candátem jak ruka, hejnem cejnů, s okounem, co musel sežrat bobule s růstovým hormonem a mrakem malých fišlí a fišliček (a teď vážně nepřeháním). A k tomu ještě plnou podporu a nadšení skvělých kluků a holek z vodní záchranné služby. Vše podtrhly úžasné parametry vody: na hladině 24 st, ve 25 m hloubky cca 1 st. a dno cca 7 st. A to všechno při viditelnosti 3 m a světlem z hladiny do 14 m hloubky (bylo vidět lano ;) Prostě nečekaný luxus.

Hned jsme se domluvili na konání dalšího výjezdu v podobném duchu. 

Po absolvování tohoto prodlouženého vkendu mám pocit, že v tuzemských vodách se nic moc lepšího najít nedá..zejmén jako skvělá příprava pro trnink ve větší hloubky v moři.

Petr


Hrdinky Ocean Devils

Potápění na nádech nebylo historicky nikdy doménou mužů. Dříve především ženy lovily v mořích pro obživu. Přesto v dnešní době poměr můžů a žen v kurzech Ocean Devils jasně mluví ve prospěch silnějšího pohlaví. Protože žen je jako šafránu, chtěli bychom vám představit naše hrdinky ;)

Celý článek zde.

 

 


Freediver úrovně 2 a 3 v Egyptském Dahabu, duben 2016

V dubnu 2016 jsme vyrazili se skupinou pokročilých freediverů do Egyptského Dahabu. Vyrazili jsme na 10 dní a chtěli jsme se soustředit hlavně na hloubky. Podařilo se? Byly splněny limity? Přečtěte si o našem výjezdu článek a koukněte na fotky :

Vendy

Celý článek zde.


Freediving s Ocean Devils na ostrově Roatan - Honduras

Na podzim roku 2015 jsme objevovali podmořské krásy karibského ostrova Roatan. Naše nadšení se projevilo v touze podělit se o tento ráj i s vámi a vypsali jsme zde kurzy na rok 2016! Naplánujete si vrchol své sezóny? ;)
Vendy a Petr

Celý článek zde.


Vendula Strachotová již potřetí v řadě Mistryní ČR!

30.5.2015 proběhlo v Praze Mistrovství ČR ve freedivingu. Mistrovství se tentokrát k naší velké radosti zúčastnilo hned několik nových závodníků z našeho Ocean Devils klubu. Vendula Strachotová již potřetí v řadě obhájila titul Mistryně ČR, Mlan Wilczák bral vítězství v soutěži nováčků.

Celý článek zde.


HydroDynamic 2015 aneb cesta k osobákům a zase zpátky

2.5.2015 se Petr Vala, Petr O. a Vendula Strachotová zůčastnili mistrovství Rakouska ve Vídni. Ocean Devils Club opět bodoval, takže jsme do Brna dovezli dvě medaile (mezi muži se stal Petr Vala celkovým vítězem a Vendula Strachotová obsadila mezi ženami druhé místo) a dva osobáčky. Petr O., pro kterého to byly první zahraniční závody, napsal o svých zážitcích super článek, čtěte a nechte se inspirovat ;)

Celý článek zde


Kurz freediver úroveň 2 v Dahabu, Egypt

V dubnu 2015 proběhl v Egyptském Dahabu kurz pro pokročilé Freediver úrovně 2. Potápění v teplých vodách Rudého moře je za odměnu a užili jsme si krásný týden, kdy jsme začali kurzem a po tom, co ho všichni kluci úspěšně zvládli, tj, všichni splnili mimo jiné i hloubkový limit pro tuto úroveň, tj, 26 m, jsme si užívali dál společného potápění pro radost z toho být ve vodě. Gratulujeme a děkujeme za skvělý týden.

Vendy

Více v článku od Peťi zde.


Oslavy 5 let Aquaparku v Kohoutovicích

Členové Ocean Devils se 14.4.2015 podíleli na zajištění programu při oslavách 5 let od otevření Aquaparku v Brně Kohoutovicích.

Děkujeme tímto všem, co přišli a pomohli nám!

Vendy

Více zde.

 


Vendy veni vidi vici - Tyrolean Cup 2015

Vážení příznivci freedivingu a již velká rodino Ocean Devils!
S potěšením vám chci oznámit, že náš vstup do nové sezóny se opravdu vydařil. Vendy vyzkoušela skok rovnýma nohama do závodů Tyrolean Cup 2015 a je z toho umístění ve stylu 4xV... - Vendy veni vidi vici. Jojo, přišli jsme, omrkli, zvítězili a jeli dále trénovat do běžkařského ráje v Seefeldu. Vendy tímto otevřela nadmíru úspěšně sezónu 2015 pro české závodníky na zahraniční scéně - a hned prvním místem s výkony STA 6:08 min, DNF 111m! Už se těšíme na závody ve Vídni. Tam si už zazávodím i já.
Petr

Více zde.


Mých prvních 40 m

Lákání hloubek je jak vábení Sirén. Možná jste po absolvování kurzu přišli na to, že freediving je i vaší životní cestou a radostí. Jste na začátku své cesty k poznávání krás podvodního světa a svého vlastního já. Pokračujte a užívejte každou minutu a každý metr!

Náš instruktor Petr Vala popsal v článku z roku 2003 svůj první ponor do 40 m, na ostrově Pag v Chorvatsku. Vzhledem k tomu, že se na stejné místo letos chystáme, přečtěte si povídání pro inspiraci k posunutí vlastních hranic.

Vendy

Celý článek zde


Historický úspěch české výpravy na Mistrovství světa týmů 2014

Mužský tým přivezl ze světového klání v Cagliari na Sardinii stříbrnou a ženský tým bronzovou medaili. Český ženský tým bodoval na Mistrovství světa poprvé, muži navázali na předchozí medailové úspěchy. Ženy bojovaly ve složení Vendula Strachotová, Alena Konečná, Kateřina Šuranská a Jarmila Slovenčíková jako náhradník. Muži pak ve složení Petr Vala, Martin Valenta a Miroslav Ševčík. Vendy a Petr z Ocean Devils vezou hned dvě medaile do Brna!

Tisková zpráva zde.


Reportáž o freedivingu  - s Vendy a Petrem - záznam

Záznam reportáže s reprezentanty ČR ve freedivingu Vendulou Strachotovou, Petrem Valou a Kateřinou Šuranskou. Odkaz v článku.

Celý článek zde.

 


Natáčení reportáže pro TV Prima

Natáčeli jsme pro TV Prima! Dne 22.8.2014 se v Praze natáčela reportáž pro zravodajství TV Prima s reprezentanty ČR ve freedivingu s Vendulou Strachotovou, Kateřinou Šuranskou a Petrem Valou. Brzy se s vámi o výslednou reportáž podělíme!

Celý článek zde.
 


Nautica Cool Down 2014 - Mistrovství Rakouska v hloubkových disciplínách

V červenci 2014 jsme se zúčastnili Rakouského mistrovství v hloubkových disciplínách na jezeře Millstätter see s názvem Nautica Cool Down. A že se členové Ocean Devils nejezdí jen zúčastnit si můžete přečíst v pohádce o potápění na jezeře z pera Petra Valy.

Vendy

Celý článek zde.


Dojmy spokojeného účastníka kurzu Freediver úroveň 1

Víkend ke konci června jsme strávili mimo jiné výukou kurzu Freediver úroveň 1. Požádali jsme, zda by někdo nenapsal o svých zážitcích pár vět. Petr, který kurz úspěšně absolvoval, se této výzvy zhostil tak, že nás zahřál u srdíčka. Je nám potěšením podělit se i s Vámi. Děkujeme, Petře.

Vendy

                                                                            Celý článek zde.


Mistrovství České republiky ve freedivingu 2014

V sobotu 7.6.2014 se v Brně v bazénu na Kraví hoře uskutečnilo Mistrovství České republiky ve freedivingu 2014. Závodníci Ocean devils se rozhodně neztratili! Vendula Strachotová obhájila loňský úspěch a i letos si odnesla titul Mistryně ČR. Petr Vala vybojoval stříbrnou medaili a stal se tak vicemistrem ČR pro rok 2014. Report ze závodů v článku :)

Celý článek zde.


Fejeton z DYN Campu od Věrky

V neděli 27.4.2014 proběhl první DYN Camp ke zdokonalení plavání s ploutvemi. Věrka, jako jedna z účastnic, napsala o akci povedený fejeton, který s radostí vyvěšujeme a děkujeme za něj,
Vendy
Celý článek zde.


16ͭ ͪ  Long night of apnea 2013 aneb jak se Češi v Berlíně neztratili

Freediving - instruktor PetrKonec loňského roku byl na závody bohatý a Peťa (Petr Vala) ho využil k návratu mezi závodníky. Impulzem byl netradiční závod v Berlíně, kde se plave disciplína 16x50 m. Jak závodní víkend v německé metropoli dopadl si můžete přečíst v následujícím článku.
Vendy
Celý článek zde.

 

 

 

 


Rakouský šampionát Hydro dynamic 2013

Freediving - rakouský šampionátPodzim 2013 byl závody nabitý a i zpětně musím říct, že mistrovství Rakouska, které se konalo ve Vídni, patřilo mezi ty nejvydařenější. Nádherné prostředí, skvělá organizace a pro nás hlavně Vendulčino další skvělé vítězství ve dvou osobních rekordech.
Petr
Celý článek zde.

 


Zlín cup 2013

Freediving - Zlín cup 2013Janě a Vendy jsem se nemohl věnovat, jak bych si představoval, na statiku mě bylo zapotřebí jako rozhodčího. Obě však projevily na těchto závodech dostatek samostatnosti, disciplíny a vzájemné podpory, díky níž všechno zvládly více než úspěšně. S přípravou se popasovaly v nových osobních rekordech a Vendy jako úřadující mistryně republiky potvrdila roli favoritky. 
Petr
Celý článek zde.


Brněnská závodnice Vendula Strachotová vítězkou Mistrovství ČR 2013

Freediving - Mistrovství ČR 2013Přestože byla Vendy v době konání Mistrovství ČR 2014 ještě klubový benjamínek bez větších zkušeností se závoděním, jako její kouč jsme tušil, že se tímto závodem zapíše do povědomí českého freedivingu.. Vendy má pro nádechové potápění talent – nadějné fyzické dispozice, pohodu ve vodě a k tomu dobře pracuje s psychikou během ponorů. Výsledek byl pro mnohé překvapující...
Petr
Celý článek zde.


Disciplíny Freedivingu

Disciplíny FreedivinguDisciplíny freedivingu, doslova volného potápění, se rozdělují na bazénové a hloubkové, přičemž se vždy jedná o výkon v zádrži dechu, tedy s jedním nádechem.
Celý článek zde.